czwartek, 10 grudnia 2015

Liebster Blog Award


W blogosferze jeszcze raczkuję, ale w związku z tym faktem zostałam nominowana do Liebster Blog Award. Wyzwanie podejmuję z radością!

Na początku chciałabym pięknie podziękować 4razyM za nominację do tej zabawy. Jest mi bardzo miło, że zechciałaś wydobyć mojego bloga z otchłani internetów :) Przyznam, że po cichu liczyłam na takie wyróżnienie, ale szybko odrzuciłam tę myśl, bo przecież dopiero zaczynam, w oczy się też jakoś specjalnie nie rzucam. Dziękuję!

O zabawie słów kilka: „Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na jedenaście pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im jedenaście pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

Zauważyłam, że każdy ma jakiś system nominowania blogów do tego wyróżniania. Nie będę specjalnie oryginalna w tej kwestii, do zabawy zaproszę te blogi (właścicieli), które czytam najczęściej, z największą przyjemnością. I pewnie niektóre z tych osób już nie raz brały udział w tej zabawie, ale mam nadzieję, że mimo wszystko chociaż trochę ucieszą się z nominacji. O tym później, najpierw odpowiedź na pytania:


1. Napisz kilka słów o sobie.
Takie pytania zawsze zbijają mnie z tropu, bo o czym miałabym pisać? Sporo tego, ale może skupię się na odstawach: jestem polonistką (w szkole uczyłam nawet), edytorem (codziennie dłubię w tekstach) i surdopedagogiem (dogadam się z osobą niesłyszącą, nauczę nawet czegoś). 

Jestem mamą od prawie 4 lat, żoną jeszcze dłużej. Mieszkam z wielkim owczarkiem niemieckim, który dostaje szajby w samochodzie i ze świnką morską - wciąż nienażartą.

Uwielbiam czytać (właśnie kończę 100 książkę w tym roku) i pisać, chociaż częściej robię to do szuflady.

Cenię ciepło rodzinne i przyjaźń (mam 3 wypróbowane Misiaki, które zawsze mogą na mnie liczyć). 

Pracuję nad sobą każdego dnia, chociaż z różnym skutkiem :)


2. W jakim celu założyłeś/aś bloga?
Chciałam pisać. Dla siebie i dla innych. Pisać i dostawać jakąś informację zwrotną.


3. O czym najbardziej lubisz pisać?
W sumie na blogu jest sporo różnych wpisów, ale przeważnie kręcę się wokół tematów: dziecko, kobieta, relacje, przepisy i odchudzanie. Mam jeszcze mnóstwo pomysłów, ale wszystko w swoim czasie. Piszę o tym, co mnie akurat zajmuje.


4. Boisz się reakcji najbliższego otoczenia na pisanie przez Ciebie bloga czy masz to "w nosie"?
Cieszę się, kiedy rodzinka i przyjaciele mówią, że to dobra robota, że dobrze  się czyta, że ciekawe. Dałam się im poznać od niego innej, bardziej osobistej strony, bo że pisać potrafię, to wiedzą. 

Jestem otwarta na krytykę i nic mnie nie dziwi, więc w sumie mam w nosie, co ludzie myślą. Miło, kiedy się podoba, a wiadomo, że nie wszystko musi wszystkim pasować. 


5. Twoje posty są przemyślane czy pisane pod wpływem "chwili"?
Różnie. Przeważnie coś mnie ruszy i po prostu piszę, Patrzę na pojemniki w mojej kuchni, dochodzę do wniosku, że to ma dla mnie jakieś znaczenie, więc siadam i piszę. 

Nie planuję postów z wielkim wyprzedzeniem, czasem tylko zdarzy mi się napisać coś na następny dzień. Jestem elastyczna w tej kwestii.


6. Co lub kto był inspiracją założenia przez Ciebie bloga?
Pomysł pojawił się nagle, bez jakiegoś konkretnego powodu. Pomyślałam po prostu, że to musi być fajna sprawa i spróbowałam. Pisać lubię - tu mogę się wyżywać słownie.


7. Co zmieniłbyś/abyś w swoim życiu?
O tym będę myśleć pod koniec tego roku :)


8. Czego nie lubisz w ludziach?
Wyznaję zasadę, że każdy ma swój tyłek, którego powinien pilnować.


9. Jesteś optymistą czy pesymistą?
Zdecydowanie optymistką. Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji, nawet tej paskudnej. No i zła passa nie trwa wiecznie - to pocieszające.


10. Czujesz się spełnionym człowiekiem?
Nie do końca. Kilka spraw potoczyło mi się inaczej niż bym sobie tego życzyła, ale nic straconego, bo jeszcze kupa życia przede mną. Wszystko może się odmienić.


11. Jakie blogi najbardziej lubisz czytać? (mam na myśli styl, a nie nazwę)
Zaglądam na te, które mnie w jakiś sposób inspirują i nieważne czy dotyczą pieczenia, robótek ręcznych czy rozważań o kondycji człowieka we współczesnym świecie. Muszą mieć w sobie to coś, co mnie przyciągnie i zatrzyma. Poza tym często odwiedzam blogi o książkach - szukam tych niestatycznych Polaków, którzy czytają z pasją, nie za karę :)


Moje pytania:
1. Skąd pomysł na nazwę Twojego bloga?
2. Jak radzisz sobie z krytyką?
3. Czego nie lubisz w sobie najbardziej?
4. Co robisz, żeby spełniać swoje marzenia?
5. Książka, która odmieniła Twój światopogląd?
6. Na co nigdy nie masz czasu?
7. Działasz impulsywnie czy chłodno kalkulujesz?
8. Pięć słów, które opisują Cię najlepiej?
9. Co chciałabyś przeżyć jeszcze raz?
10. Czego/kogo nie tolerujesz?
11. Co Cię dziwi?


Do zabawy nominuję (kolejność przypadkowa):

Zapraszam :)