poniedziałek, 7 grudnia 2015

Prezent nietuzinkowy, czyli coś od serca na święta

z twoim zdjęciem

Boże Narodzenie, poza smacznymi potrawami i świąteczną atmosferą, kojarzą się przede wszystkim z prezentami. Jaki prezent podarować komuś bliskiemu, kiedy wybór jest tak ogromny, że głowa boli? Oto jest pytanie! Może coś od serca, przygotowanego z myślą o tej osobie? Zapraszam na kilka prezentowych inspiracji dla dorosłych, bez wychodzenia z domu.


Na początku zaznaczę, że wszystkie te prezenty są propozycjami wyjętymi prosto z allegro. Każdy z nich był zamówiony przez stronę, ale istnieje też druga opcja - z pewnością każdą z tych propozycji można zrealizować w sklepie stacjonarnym. Wybór należy do Was :)

Zatrzymaj chwilę, czyli fotoksiążka


Rok mija nieubłaganie. Czas pędzi tak szybko, że często nie pamiętamy już, co robiliśmy w zeszłym tygodniu, nie wspominając już o początku roku. Na szczęście istnieje sposób na zatrzymanie chwili - stwórz fotoksiążkę, do której Twoi bliscy będą wracać. Znasz to uczucie, kiedy dostajesz prezent, który odkładasz na półeczkę i zapominasz o nim, nigdy do niego nie wracając? Powroty do fotoksiążek są fascynujące - nie uwierzysz, przeglądając zdjęcia rodzinne, ilu pięknych chwil doświadczyliście w mijającym roku. Ciesz się chwilą na dłużej.


książka ze zdjęciami

Z pewnością Wasze dyski aż pękają w szwach od zdjęć, które znajdują się pewnie w co drugim folderze, czy nie lepiej uwiecznić te obrazki w inny sposób?

Książkę można wykonać samodzielnie, przez Internet (tańsza opcja) lub w salonie fotograficznym, na miejscu (szybsza opcja).

Istnieje też inna opcja, np. zrobienie z fotoalbumu książki. Jeśli masz w domu kogoś piszącego do szuflady, możesz podarować mu pierwszą osobistą książkę - jego własną! A może to Ty piszesz? 

Radosny start w Nowym Roku - fotokalendarz


Większość z nas nie może żyć bez kalendarza - organizujemy sobie czas w niewielkich kieszonkowych notesach, spoglądamy przelotnie na wiszące na ścianach kalendarze. Na to niepozorne "wisiadło" zerkamy ukradkowo, kiedy tylko znajduje się w naszym polu widzenia. Nie da się ukryć, że kalendarz ścienny jest istotnym dodatkiem, często niedocenianym.  A może wejść w Nowy Rok z przytupem i podarować komuś wyjątkowy prezent?

wyjątkowy prezent


Wykonanie takiego kalendarza nie zajmuje tak wiele czasu, jak zrobienie fotoksiążki. Skupiając się na 12 zdjęciach (po jednym na każdy miesiąc) oraz na stronie głównej, skomponowanie takiego cudeńka zajmuje kilka chwil. Jeśli chcemy, aby był to prezent jeszcze bardziej osobisty a przy tym użyteczny, możemy uzupełnić go ważnymi datami. To szybka opcja, ponieważ kalendarz można mieć już dwa dni po wysłaniu projektu w swoim domku. Warto  też zaznaczyć, że koszt wykonania takiego cacka jest niewielki (spokojnie zmieścicie się w 25 zł).

Jeśli zainteresuje Was ta opcja, dajcie znać - mam sprawdzoną firmę, która jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Format A3 :)

I jeszcze jedna ważna i niezwykle kusząca opcja: zdjęcia można potem spokojnie wyciąć, oprawić w ramki i na ścianę! Nic się nie zmarnuje :)

Fotokalendarz można, poza Internetem, wykonać w agencji reklamowej lub w drukarni.


 Coś dla herbacianego nałogowca - pudełko na herbatę


Znacie kogoś takiego? Jasne, przecież każdy zna. Jeśli w Waszym otoczeniu jest ktoś, kto jest nałogowym herbaciarzem, ten prezent może okazać się idealnym wyjściem.


rękodzieło

Pudełka na herbatę są stosunkowo tanie - im mniej przegródek, tym niższa cena. Jednak to nie cena jest najważniejsza - takie pudełko możesz dowolnie przystroić, tworząc z niego niepowtarzalne dzieło sztuki. 


Wyjątkowo drobiazg dla każdej mamy - biżuteria

Naprawdę nie trzeba wiele i nie musi być drogo, aby było wyjątkowo, aby sprawdzić komuś wielką radość.

Doskonałym wyjściem jest biżuteria, którą ceni sobie większość kobiet (chociaż oczywiście nie wszystkie). I co dalej? Młodej lub tej nieco bardziej doświadczonej mamie możemy podarować piękny dodatek z wizerunkiem jej największego skarbu.

medalik z grawerem

Koszt wykonania takiego srebrnego wisiorka jest niewielki (ok. 30 zł) i tyle tyle wystarczy. Cieszy oko, przy czym jest to subtelne cacko - obraz widać tylko pod odpowiednim kontem.

Dwustronny grawer można zrobić u jubilera lub przez Internet. Nie musimy ograniczać się jedynie do biżuterii - teraz graweruje się praktycznie wszystko, a jeśli nie da się zastosować tej metody - zawsze pozostaje nadruk (o te najłatwiej w agencjach reklamowych specjalizujących się w gadżetach).


Gotowy prezent czy personalizacja, jak to jest u Was? Macie jakieś pomysły na takie nietuzinkowe prezenty?