wtorek, 14 czerwca 2016

5 książek o psach, które warto przeczytać


Lubimy książki o zwierzątkach, prawda? Od dziecka większość z nas czuje jakiś pociąg do bohaterów zwierzęcych, co jest w sumie zrozumiałe - wychowani na bajkach i baśniach przyjmujemy opowieści o zwierzętach z uśmiechem. Dziś zapraszam na 5 książek o psach, które warto przeczytać.Psi mezalians

Źródło

Zaczynamy od czegoś dla dzieci, chociaż podejrzewam, że Wam również nie jest obcy "Zakochany Kundel".

Przyznam, że to jedna z moich ulubionych bajek, które wspominam z uśmiechem i zawsze, ale to zawsze! nabieram wtedy ochoty na spagetti.

Na pewno wszyscy kojarzycie, ale w skrócie opowiem Wam, o czym jest ta książka. Pies-łobuziak zakochuje się w suczce-arystokratce. Wszystko jest przeciwko nim, ale wiadomo - miłość daje moc, a mezalians w psim świecie można jakoś obejść.

Piękna historia o miłości z długaśnym makaronem i pulpecikami w tle.Psi podróżnik


Źródło

Tu również nie będzie zaskoczenia, bo to chyba pierwsza książka z psem w roli głównej, która przyszła mi do głowy (w sumie pierwsza książka, którą przeczytałam ze zrozumieniem, samodzielnie i ze łzami w oczach). Mam nadzieję, że czytaliście? Jeśli nie, to koniecznie trzeba nadrobić, bo to historia, w której dorosły na pewno znajdzie coś dla siebie: jeśli nie wspomnienie dzieciństwa, to coś innego - może wzruszenie?

Cóż znajdziemy w tej książce? Oczywiście psa, który jeździł koleją - oddanego, wiernego i gotowego do działania Lampo. "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego to książka warta przypomnienia.Psi psychopata


Źródło

"Marley i ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata" (John Grogan) to historia dla, która chwyta za serce, ale też bawi do łez. Marley -  biszkoptowy labrador - potrafi narozrabiać. Po pierwsze jest nieco szaloną szaloną bestią - zapanowanie nad nim to czarna magia (brakuje tu jednak odpowiedniego zaklęcia), a że swoje waży - cóż, to wielkie cielsko potrafi wywrócić dom do góry nogami.

Wydaje mi się, że pokochacie tego oszołoma, który zmienił życie spokojnej pary w malutki koszmar. Książka potarga nieco Waszymi emocjami - przeplecie wybuchy śmiechu z gorzkimi łzami.

Wiem, że jest taki film, oglądaliście?Psi  wojownik


ŹródłoHistoria "Chłopca i psa" autorstwa Wendy Holden jest oparta na faktach i może z tego powodu tak bardzo wzrusza, ale nie dobija, nie smuci - daje nadzieję.Mężczyzna przywiązuje do torów kolejowych psa (owczarka anatolijskiego), który traci łapę i ogon - niestety kolej nie była dla niego łaskawa. Pies jest w tragicznym stanie, ale wszyscy o niego walczą, bo coś w sobie ma. Znajduje dom, co jest dla niego błogosławieństwem, ponieważ uśpienie wisiało w powietrzu. Trafia do rodziny, do małego chłopca chorującego na rzadką chorobę genetyczną powodującą napięcie mięśni... Co ja Wam będę więcej pisać. Książka jest pełna pozytywnych myśli, chociaż wiele bólu musiało się pojawić, żeby doszło do tego niezwykłego spotkania. Polecam stronę na FB: Haatchi. Zobaczycie, zrozumiecie :)


Pies nie psi a ludzki


Źródło

Nie wiem, czy znacie książkę "Psie serce", chociaż autora na pewno, bo któż nie słyszał o Bułhakowie? 

To jedna z tych książek, na które trafiłam przypadkiem jeszcze w liceum - kupiłam stary, nieco żółtawy już egzemplarz, który do tej pory stoi sobie na  półce.

Dlaczego warto przeczytać? Co w tym psie jest takiego niezwykłego? Już odpowiadam: to pies, na którym eksperymentowano. Pewien lekarz postanowił wszczepić psu ludzki mózg, a co z tego wyjdzie? Opcje są oczywiście dwie: albo mózg dostosuje się do ciało, albo ciało do mózgu. Jak obstawiacie? Czy pies zejdzie na psy?

Recenzja tutaj *klik*


To moje propozycje, może dorzucicie coś od siebie? Jaką książkę o psie trzeba przeczytać?