niedziela, 14 sierpnia 2016

Liebser Blog Award #4


Dzisiaj coś luźniejszego - recenzjami będę Was zasypywać od początku tygodnia. Zapraszam na LBA.Nominację do LBA otrzymałam od Książki w piekle, za co jeszcze serdecznie dziękuję. Nie będę przeciągać, bo zasady są już zapewne wszystkim znane.
1. Przy czytaniu książek wolisz ciszę czy wręcz przeciwnie?

Wolę czytać w ciszy, ale już dawno temu opanowałam czytanie w hałasie. W sumie nie robi mi to teraz większej różnicy, bo potrafię się wyłączyć. Często czytam też przy muzyce, a nawet sobie w trakcie podśpiewuję.

2. Co najczęściej służy Ci jako zakładka? (nie licząc typowych zakładek)
Najczęściej korzystam z mojego poczciwego piórka:Kiedyś były to sreberka po cukierkach, ale słodyczy już nie jem, więc trzeba było sobie znaleźć coś innego... Ze względu na Edwarda najczęściej wciskam między stron... siano!


3. Pożyczasz znajomemu książkę i dostajesz wiadomość, że oblał ją kawą. Jak reagujesz?
To w sumie zależy od wielu czynników. Jeśli znajomy przyzna się bez bicia - jakoś przeżyję, w końcu książka to tylko rzecz nabyta, którą można kupić. Sama znalazłam się kiedyś w podobnej sytuacji - pies zeżarł okładkę i kilka stron pożyczonej od koleżanki książki - w tym przypadku nie było jednak mowy o oddaniu książki w takim stanie - odkupiłam i się nie przyznałam, po co szargać komuś nerwy ;)


4. Wolałabyś/wolałbyś władać mieczem czy strzelać z łuku?
Zdecydowanie łuk - lepiej mieć większy zasięg, no i - co ważne - mniej prania., a wiadomo, że niektóre substancje okazują się wyjątkowo oporne.


5. Podjęłaś/podjąłeś jakieś wyzwanie książkowe na 2016 r.?
Jakiegoś konkretnego wyzwania  nie podejmowałam. Podejrzewałam, że dam radę przeczytać 52 książki w tym roku,  z mierzeniem średnio mi wychodzi, konkretnych książek czy w konkretnym czasie nie czytam.  Biorę jednak udział w bezproblemowym wyzwaniu u Książko, miłości moja - i tak czytam, a przy okazji mogę zgarnąć książkową nagrodę :) Najważniejszym dla mnie wyzwaniem jest jednak to, które sama sobie wymyśliłam - pisanie recenzji na bieżąco... 

6. Wyzwanie od Książki w Piekle! Zrób zdjęcie kompozycji z czerwonych książek, które masz na półce i wstaw pod tym pytaniem. (ewentualnie na Instagrama, Facebooka itp.) #ksiazkowepiekloJestem poza domem, więc tu się nie popiszę. Znalazłam jedną książkę z czerwoną okładką, ale dorzucam czerwoną ścianę i paznokcie, a do tego książka z wymownym tytułem Inferno. 7. Jaka jest najgorsza ekranizacja książki, którą oglądałaś/oglądałeś?
Myślałam, myślałam i w końcu wymyśliłam: Mechaniczna pomarańcza. Książka mnie pochłonęła, robiąc na mnie niesamowite wrażenie przede wszystkim ze względu na jej stronę językową - Burgess stworzył osobny język dla tej powieści, lektura tej książki to swoisty eksperyment lingwistyczny. Film Kubricka jest dobry, ale nie zrobił na mnie wrażenia. Fabuła nadal zachwyca, jednak zabrakło mi tego, za co pokochałam Mechaniczną pomarańczę - dialogi są stylizowane, aczkolwiek to za mało. 

8. Dałabyś/dałbyś radę przeczytać tyle książek, ile masz wzrostu?
Domyślam się, że mówimy o roku. Mam 170 cm, więc wydaje mi się, że w tym roku jakoś tę liczbę ogarnę, ale niczego z góry nie zakładam, bo różnie to może być.


9. Co sądzisz o kąpieli z książką?
Oduczyłam się skutecznie jakiś czas temu. Dodam jedynie, że książka nie była papierowa, ale w telefonie - to bolało ;)

10. Wąchasz książki po zakupie?
Nie, ale napisałam o tym radosnym zjawisku artykuł: Ty wąchaj na szczęście, ja podziękuję :) Pozytywny, więc polecam.

11. Ile książek masz w swojej kolekcji?
Przez długi czas kupowałam tylko e-booki (ze względu na wygodę), więc moja elektroniczna kolekcja jest dość pokaźna. W tym roku zebrałam się w końcu, wydzieliłam kawałek przestrzeni w salonie, no moja kolekcja powoli rośnie - książki ostatnio mnożą mi się jak króliczki :) Nigdy ich nie liczyłam - nie odczuwam takiej potrzeby. Powiem jedynie, że ogarniam je jeszcze wzrokiem :) Na koniec dodam, że lepiej nie zaczynać, bo to uzależnia...

Zapraszam Was do przeczytania moich poprzednich wypocin jedyneczkadwójeczkatrójeczka.Moje pytania:

1. Książka, którą zawsze będziesz kojarzyć z dzieciństwem to...?
2. Czy oceniasz po okładce?
3. Najbardziej wstrząsająca historia, która trafiła w Twoje łapki, to...?
4. Opowiedz o swoich czytelniczych dziwactwach.
5. Na czym polega fenomen serii o Harrym Potterze?
6. Fikcja czy fakty? Uzasadnij.
7. Autor, po którego książki sięgasz w ciemno to...?
8. Czy warto sięgać po twórczość polskich autorów? Poleć lub odradź :)
9. Jesteś książkoholikiem? Pokaż swoją biblioteczkę!
10. Czy statystki mają dla Ciebie znaczenie? Dlaczego?
11. Wymieć trzy blogi (niekoniecznie w książkowych klimatach), które czytasz z największą przyjemnością. Dlaczego właśnie te?


Nominowani:

6. AS KIERPozdrawiam Was serdecznie!