wtorek, 31 maja 2016

Wybawca czy rzeźnik?: "Ginekolodzy" J. Thorwald


Każda kobieta na jakimś etapie swojego życia - prędzej czy później - musi ściągnąć majtki. Chyba żadna tego nie lubi, ale mus to mus, czasem trzeba. Dziś idziemy do ginekologa z ufnością - wierzymy, że zaradzi naszym kobiecym problemom, ale nie zawsze tak było. Kiedyś kobieta liczyła po prostu na fart: uda się przeżyć, czy się nie uda- oto jest pytanie!50 dobrych lekcji: "Bóg zawsze znajdzie ci pracę" R. Brett


Praca jest jedną z tych dziedzin życia człowieka, której nijak nie da się pominąć w ogólnym rozrachunku. Jest dobrze, kiedy ją mamy. Kiedy pracy nie ma, jest tak sobie, chociaż wiadomo, że może być gorzej. 

poniedziałek, 30 maja 2016

Przeżyć życie: "Wszystkie jasne miejsca" J. Niven

Jaką dawkę rozpaczy jest w stanie znieść młody człowiek, kiedy porządek jego świata zostaje nagle zburzony? A ile może przyjąć ten, którego życie od wielu lat jest jednym wielkim poszukiwaniem sensu istnienia?

niedziela, 29 maja 2016

Blogujemy #6 + link party

Zapraszam na szóstą odsłonę blogowego polecania. Dziś, jak zwykle, będzie różnorodnie, ale tym razem mam dla Was aż dwa męskie blogi. Wchodzicie?


piątek, 27 maja 2016

Niemożliwe? A jednak!: "'Urodzeni, by żyć" W. Holden

Często zapominamy o tym, że nie wszyscy mieli tyle szczęścia, ile my mamy go dziś. Zapominamy o tym, że nie każdemu przyszło żyć w czasach pokoju. Rzadko zastanawiamy się nad naszym pochodzeniem czy nawet miejscem zamieszkania. Żyjemy niejako z urzędu: mamy dach nad głową, względny spokój, zawsze coś wrzucimy do gara, mamy bliskich, godność i rodzimy po ludzku. Często mówimy, że nie mamy niczego , ale czy rzeczywiście tak jest? Ile to jest "nic"?


czwartek, 26 maja 2016

5 książek o dzielnych matkach


Matki bywają równe - okrągłe i podłużne. Każda jest inna, a jednak wszystkie mają ze sobą coś wspólnego - dzieci. Dziś 5 książek o matkach - tych dzielnych, walecznych - dla pokrzepienia.

środa, 25 maja 2016

Słowa, które nie padły: "Spóźnione wyznania" J. Boyne

Z jednej strony widmo wojny, które wdziera się w mózg młodego człowieka i, delikatnie mówiąc, robi z niego miękką papkę. Z drugiej strony homoseksualizm, czyli coś, o czym wielu czytać nie ma ochoty. A teraz kulminacja: żołnierz-homoseksualista i słowa, które nigdy nie padły...

niedziela, 22 maja 2016

Matka Puchatka uszczuplona, czyli czas na zmiany


Więcej nie zawsze znaczy lepiej, o czym przekonałam się na własnej skórze. Czasem mniej, znaczy więcej albo chociaż dokładniej. Długo nad tym myślałam, trochę ze sobą walczyłam i w końcu doszłam do konkretnych wniosków: czas na uszczuplenie.

sobota, 21 maja 2016

Jak sobie radzić ze stratą: "Dziesięć płytkich oddechów" K.A.Tucker


Na rynku książki pojawia się coraz więcej tytułów, szczególnie z półki literatura dla młodzieży, które dotykają ważnej i aktualnej tematyki. "Dziesięć płytkich oddechów" nie pozostaje w tyle, czy jednak sam pomysł i ważny problem wystarczą, żeby nazwać książkę dobrą?piątek, 20 maja 2016

Szybka pasta (dip) z czerwonej fasoli

Sos do grilla

Jeśli szukacie urozmaicenia i nie boicie się czosnku, to ten przepis na szybki dip z czerwonej fasoli z pewnością znajdzie zastosowanie w Waszej kuchni.

czwartek, 19 maja 2016

Przekleństwo nieśmiertelności: "FUTU.RE" D. Glukhovsky


Takie książki lubię, bo i świat zupełnie inny, chociaż niby nam bliski, bo i problem jakiś społeczny, chociaż wydaje nam się bardzo odległy. W tym COŚ jest, chociaż podejrzewamy, że dostaniemy sporą dawkę rozrywki, nie jesteśmy często gotowi na coś więcej - głębszego i bardziej przemyślanego.

środa, 18 maja 2016

Świat w kawałkach: "Art & Soul" B.C. Cherry


Chciałoby się powiedzieć, że nastoletniość to okres spokoju, z którego płynnie wkracza się w dorosłość. Tymczasem życie okazuje się przewrotne - potrafi zaskoczyć, rozbijając świat na malutkie kawałeczki. Wszystko może się zmienić w jednej chwili, by postawić przyszłość pod znakiem zapytania. Jak żyć?wtorek, 17 maja 2016

Domowe Bajgle Chociaż Raz


Bajgle - sprężyste oponki z miękkim wnętrzem - pochodzą z kuchni żydowskiej. To pieczywo, co prawda, nieco czasochłonne w przygotowaniu, ale przy tym proste. Warto poświęcić kilka chwil na ich wyczarowanie - są boskie!


poniedziałek, 16 maja 2016

Człowiek-widmo: "Bez słów" M. Sheridan


"Mowa jest srebrem a milczenie złotem"... Czasem słowa okazują się zbędne, bo przecież emocje to coś więcej niż dźwięki zamknięte w alfabecie. Czasem wystarczy tylko chcieć i dać sobie szansę.

Konkurs: Biblioteczka Matki Puchatki #5

Biblioteczka Matki Puchatki

Zapraszam - konkurs z biblioteczką Matki Puchatki (tym razem kwietniową). Jak co miesiąc do wygrania książka, którą sami wybieracie. Liczę na Waszą kreatywność.

niedziela, 15 maja 2016

Blogujemy #5 + link party

Zapraszam Was, po krótkiej przerwie, na kolejną odsłonę "Blogujemy". W tym tygodniu będzie różnorodnie i ciekawie - mam taką nadzieję. Życzę Wam zatem owocnego buszowania po blogach i pamiętajcie, żeby koniecznie zostawić link do swojego wpisu.


piątek, 13 maja 2016

Czy warto wąchać jedzenie?

Jedni wąchają książki, inni wąchają potrawy. O ile książki zjeść się nie da (wiem, wiem - wszystko się da!), o tyle zapach ma spory wpływ na nasze odczucia kulinarne. Wąchacie? Wąchajcie na zdrowie!

środa, 11 maja 2016

Jak wyjść z nałogu?
Program leczenia dla książkoholików

Książkoholicy. Program leczenia.

Znajomi i rodzina obdarowują Cię książkami w przekonaniu, że to jedyna dobra opcja prezentowa? Nie wyobrażasz sobie wieczoru bez czytania? Płaczesz, kiedy docierasz do końca historii, bo oznacza to powrót do rzeczywistości? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań jest twierdząca, oznacza to, że masz problem!

wtorek, 10 maja 2016

Zapiski z domu dla obłąkanych: "Zapytaj księżyc" N. Filer


Czasem, dla odmiany, warto wejść w literacki świat szaleństwa i dać się porwać, zatopić w tym obłędzie, poszukać sensu w tym, co przecież inne, dalekie i nieznane, ale czy na pewno?


poniedziałek, 9 maja 2016

Moja biblioteczka: książki kwietnia

Co czytać


Maj już pełną parą, ale pozwolę sobie wrócić do kwietniowego czytania (wcześniej nie miałam czasu). Zapraszam Was na kwietniowe podsumowanie czytelnicze. Trochę się działo!

Patronat

Patronat
Projekt, nad którym warto się pochylić. Wspaniała propozycja dla młodych mam i maluchów. .Cynio. to wyjątkowa książeczka - subtelna opowieść, która powstała z miłości do bliskości. Zerknijcie na projekt Dominiki Naborowskiej. Ruszamy już wkrótce!