środa, 30 listopada 2016

Powiew świeżości ze studni

Niestosowność zbrodni w środowisku naukowym, uszlachetnionym atmosferą wiedzy, wydawała mu się tak duża, że aż się wzdrygnął.


wtorek, 29 listopada 2016

Czy to już obłęd?

Powoli coraz bardziej się gubiłem. Nie wiedziałem, co dzieje się naprawdę, a co jest wizją.
Moja dusza krzyczała z bezsilności.


poniedziałek, 28 listopada 2016

Brudny świat w rytmie przeszłości


Żyłem w brudnym świecie bez zasad, bez granic, wszystko było dozwolone, łatwe i szybkie, nie pozostawiało nic po sobie, takie proste i bezwartościowe.

sobota, 26 listopada 2016

Zaświnienie przestrzeni

Zacząłem pisać tę książkę w swojej osobie, ponieważ myślałem, że będzie to opowieść o tym, jak hodujemy świnki morskie, jak się nimi zajmujemy i jak się z nimi bawimy. Na Boże Narodzenie nikt nie przeczuwał, w co się to przerodzi.

piątek, 25 listopada 2016

Kiedy gaśnie Bard

Co z tego, że to inteligentny, uczynny, skromny i nad wyraz spokojny człowiek?
Zupełni nic. To przecież morderca!!!

czwartek, 24 listopada 2016

Getto na wesoło, czyli śmiech przez łzy


Panowie byli zaskoczeni. Nie, żeby nie wiedzieli, że właśnie wyrusza transport, oczywiście to wiedzieli. I nie było tak, że sądzili, iż żaden z nich nie może do niego trafić, oczywiście tak nie sądzili. Ale myśleli, że chorzy na gruźlicę na razie nie mogą do niego trafić.

środa, 23 listopada 2016

Pusta kołyska pełna emocji

Utrata dziecka to wydarzenie, które każdy bierze do serca. Widzimy na świecie wiele cierpienia, ale jeśli dotyczy ono dziecka, dotyka nas tym mocniej i tym trudniej je znosimy.

wtorek, 22 listopada 2016

Baśnie bez cenzury


Bariery są rzeczą pożyteczną, chyba że znajdujemy się po ich niewłaściwej stronie; jednak można je przekroczyć dzięki połączeniu dobroci natury i ludzkiej pomysłowości.

poniedziałek, 21 listopada 2016

Emocjonalne sos, czyli plasterek na psychiczne zadrapania


Nigdy nie zostawilibyśmy rany na kolanie bez opatrzenia, aż nie będzie się dało chodzić, lecz notorycznie tak traktujemy rany psychiczne, które często powstrzymują nasz rozwój osobisty.

piątek, 18 listopada 2016

Jak mocno śmierdzi w Twojej szafie?

To nigdy nie jest łagodne. A chciałbym, żeby było. Chciałbym, aby był jakiś sposób, by pomóc im spokojnie zapaść w sen. Aby ich transformacja była chwilą przepełnionego melancholią spokoju.

środa, 16 listopada 2016

Jak zarobić na blogu? Poradnik Tomczyka

Obiektywizm jest najgorszą cechą blogera, bo kastruje go z tego, co w blogowaniu jest najbardziej podniecające - z kreowania opinii.

wtorek, 15 listopada 2016

Za żadne skarby!

Sukces to zawsze próba dla przyjaźni. Kiedy wybijasz się ponad przeciętność, okazuje się, że tych, którzy się cieszą, ale tak naprawdę, szczerze, możesz policzyć na palcach jednej ręki.
Jak dobrze pójdzie!

poniedziałek, 14 listopada 2016

czwartek, 10 listopada 2016

Czy warto grzebać w przeszłości?

Tajemnica nie jest kłamstwem wynikającym z przemilczenia (...) Jest negatywem fotografii, ukrytą rzeczywistością, która żyje własnym życiem (...)


środa, 9 listopada 2016

W prawie obcej skórze


Wiesz, po śmierci bliźniaczki... To jest trochę tak, jakby połowa świata się gdzieś zapodziała.


Patronat

Patronat
Projekt, nad którym warto się pochylić. Wspaniała propozycja dla młodych mam i maluchów. .Cynio. to wyjątkowa książeczka - subtelna opowieść, która powstała z miłości do bliskości. Zerknijcie na projekt Dominiki Naborowskiej. Ruszamy już wkrótce!