czwartek, 26 stycznia 2017

Świerszczykowy Klub Książkowy i Rada Czytających Wiedźm


Nowe, niesamowite i wciągające zbliża się wielkimi krokami! 
Słyszeliście już Świerszczykowym Klubie Książkowym? To wspaniała inicjatywa,
która powstała z miłości do dzieci i do czytania. Popieram ją całym serduchem!
Kochani,
muszę zdradzić Wam pewną tajemnicę: zostałam Wiedźmą. Nie byle jaką - co to, to nie; zostałam Wiedźmą Czytającą. Zanim jednak opowiem Wam o tym coś więcej, chciałabym, żebyście myślami wrócili do dzieciństwa - nawet tego bardzo odległego i nawet wtedy, gdy już macie swoje latka. A teraz odpowiedzcie mi na jedno pytanie: które czasopismo dla dzieci towarzyszyło Wam w tych radosnych chwilach?

Myślę, że niewiele  pamiętacie z tego okresu, ale z pewnością każde z Was, niezależnie od wieku, miało do czynienia ze Świerszczykiem.  Ja miałam, mój brat miał, mąż mój, moi uczniowie, a i tata czytał, kiedy był mały. Nawet babcia stwierdziła, że pamięta taki magazyn! To jest dopiero magia :) O Świerszczykowej historii możecie poczytać tutaj =Historia.

Historia historią, ale jak się to wszystko ma do współczesności?


Moja córa "czyta" kolorowe czasopisma, jednak są one raczej taką chwilową odskocznią od książki - nie zajmują na długo, niosą niewiele dobrego (poza kolorowymi dodatkami, które potem trudno wydobyć spod kanapy). Bardzo nie lubię kupować jej tych barwnych  i równocześnie bezbarwnych pisemek, z których w sumie nic nie wynika, ale trudno mi odmówić. Trzeba będzie potrenować asertywność - książki i czasopisma odmówić córce nie potrafię, ale mogę przecież wybierać mądrze! Przyznaję, że nawet nie szukałam takiego magazynu, który wniósłby coś więcej poza masą plastikowych gadżetów do naszego domu. 
Kompletnie zapomniałam o Świerszczyku! Okazuje się, że warto poświęcić mu więcej uwagi. Magazyn nadal jest wydawany, ale wiecie, co jest najlepsze? To takie czasopismo, które nie stoi w miejscu, wciąż jest doskonalone, idzie z duchem czasu! Czego potrzebują nasze czasy? Biorąc pod uwagę te wszystkie niepokojące raporty dotyczące czytelnictwa w Polsce, z pewnością na pierwszym miejscu znajdzie się konieczność zaszczepienia w młodym umyśle miłości do czytania. Kto może tego dokonać, jeśli nie rodzice? Wiadomo jednak, że każdy potrzebuje czasem wsparcia i porządnej motywacji do działania, a z tym przychodzi do nas Świerszczyk, który zostanie z dzieckiem dłużej niż na chwilę - gwarantuję, że nie wyląduje od razu kącie. Dlaczego?

Rusza Świerszczykowy Klub Książkowy. Wiadomo nie od dziś, że dziecko najlepiej i najchętniej uczy się, poznaje i rozwija poprzez zabawę. W Świerszczykowym Klubie Książkowym zabawy z pewnością nie zabranie. Dziecko będzie czytać (z pomocą rodzica lub samodzielnie), wycinać i grać. Plan na początek? Kwadratowa Gra Baśniowa, czyli magiczne obrazki, które posłużą do czytelniczej zabawy. Drodzy Rodzice i Dziadkowie, to wspaniały pomysł nie tylko na zaszczepienie w dziecku miłości do książek, ale też chwila dla rodziny, którą możecie spędzić wśród literek, niezwykłych opowieści i magicznych postaci - z pożytkiem, oczywiście.


 Sprawdź szczegóły


Wraz z początkiem działalności Świerszczykowego Klubu Książki powołana została specjalna Rada Czytających Wiedź, do której mam przyjemność należeć - na bieżąco będziemy Was informować o nowościach i wszelkich Świerszczykowych inicjatywach, odkrywać przed Wami bogate wnętrze i podsycać Wasze zainteresowanie. Tym samym na moim blogu będziecie odtąd mogli cieszyć się magazynem wirtualnie (oczywiście w rozsądnych dawkach, bo przecież największych tajemnic się nie zdradza, prawda?), ale mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniecie, bo to jak ciumkanie cukierka w papierku. Już teraz możecie zamówić prenumeratę i cieszyć się wraz z pociechami magicznym światem literatury (magazynem i książkowymi prezentami rekomendowanymi przez czasopismo) w naprawdę dobrym, porządnym i wartościowym wydaniu.


 Sprawdź szczegóły


Po co to wszystko?
Dla najmłodszych. To doskonała forma wprowadzenia małego czytelnika w świat liter (wierszem, opowiadaniem, komiksem, grą). To jednak nie jedyna furtka, którą otworzycie - spodziewajcie się nagłych wybuchów fantazji, galopującej wyobraźni i postępującej miłości do literatury. Mam nadzieję, że dacie się wkręcić, bo czytanie z dzieckiem to świetna sprawa i... magia!

Już 1-go lutego pojawi się kolejny numer, który polecam szczególnie wielbicielom dinozaurów, chociaż nie tylko - każdy mały czytelnik znajdzie w tym dwutygodniku coś dla siebie. 

Garść sznureczków:
Strona Świerszyczka, czyli wszystko, co warto wiedzieć
Strona na facebooku - bądź na bieżąco :)Wasza Czytająca Wiedźma,
Marzena Klik
Odwiedź profil!
Czytanie lubi dzieci to najnowszy projekt "Świerszczyka" i kolejna wspaniała propozycja na rozczytanie najmłodszych. Znajdziecie tu całe mnóstwo wskazówek dotyczących czytania, propozycje lektur, które warto podsunąć małemu czytelnikowi, sposoby na zaszczepienie miłości do słowa pisanego i... zresztą sprawdźcie. To doskonałe miejsce dla rodziców, którzy chcą wciągnąć dziecko w magiczny świat opowieści, a przy tym świetnie się bawić! Wszystkie wpisy mają rekomendację magazynu "Świerszczyk". Jak widać redakcja nie próżnuje, a czasopismo wciąż idzie z duchem czasu!


Odsyłam Was również do pozostałych świerszczykowych wpisów na blogu :)