środa, 15 lutego 2017

Rozczytajmy Milusińskich! #KlasykaDlaSmyka#KlasykaDlaSmyka, czyli Daga i Osiński (a wraz z nimi cała masa dobrych duszyczek) rozczytują milusińskich.Znamy się nie od dzisiaj, więc nie będę przekonywać Was o tym, że jestem zakochana w czytaniu, a jestem - to jedna z moich pasji. Każdego dnia staram się dzielić nią z córą, zabierając ją w niezwykły świat książek. Wiem, ile radości daje jej czytanie i jak wiele wyciąga dla siebie z tych opowieści. Na co dzień obserwuję, jak rozwija się jej wyobraźnia i jaki wpływ  mają na nią fikcyjne historie: uczy się, rozwija i poznaje siebie każdego dnia. Książki są dla nas ogromnym wsparciem - to sposób na nudę, wyciszenie, ale też brama do innego, magicznego świata, który pozwala oderwać się od tego, co znane. Każda opowieść to wielka przygoda, wyprawa w nieznane, podczas której zbieramy pamiątki: emocje, informacje, dobre myśli, pozytywne wzorce.

Jako mama, pedagog i wielbicielka książek - po prostu całą sobą - wiem, jak ważne w życiu człowieka są lub raczej powinny być - książki. Zawsze będę zatem wspierać akcje, które mają na celu zaszczepienie miłości do czytania. #KlasykaDlaSmyka jest jednak szczególnie ważna, ponieważ celem tej akcji jest rozczytanie Milusińskich w Domach Dziecka.


Odwiedź Autorkę plakatu :)


Radosław Gabinek z bloga www.osinskipoludzku.blogspot.com oraz Dagmara Sobczak z bloga www.socjopatka.pl organizują cudowną akcję, którą wspieram całym serduchem. Ma ona na celu zaszczepienie dzieciom w Domach Dziecka pasji do czytania. Raz w miesiącu zostanie wyłoniony Dom Dziecka, który dostanie pakiet książek. 

Myślicie, że to trudne? Otóż nie, pomóc można na różne sposoby! Szukamy chętnych blogerów, jako ambasadorów akcji, oraz sponsorów projektu: autorów książek dla dzieci, wydawnictw, księgarni i fundacji! To jednak nie koniec, bowiem każdy może się przyłączyć do Akcji i podarować książkę od siebie. Nie liczy się ilość, ale jakość :) Pamiętajcie jednak, że książki powinny być nowe - przecież chcemy dać dzieciom to, co najlepsze!


#KlasykaDlaSmyka, czyli Daga i Osiński rozczytują milusińskichPierwsza edycja Akcji rozpoczyna się już 20 lutego i potrwa 4 miesiące – do końca maja. Bierzemy w niej udział nieodpłatnie, a wszelkie działania na rzecz Akcji mają charakter dobrowolny i charytatywny. 

Do wspierania Akcji zachęcamy każdego, bo każdy może pomóc: blogerów, fundacje, wydawnictwa, księgarnie, autorów książek dla dzieci i ludzi dobrej woli. Akcja oznaczona jest plakatem informacyjnym, który znajdziesz tutaj *klik* (podziel się informacją z innymi). 

Z Akcją można związać się na stałe lub czasowo. Każdego 20 dnia miesiąca na blogach Organizatorów oraz Ambasadorów Akcji pojawi się podsumowanie działań: pokażemy Wam książki, które trafią do wybranego Domu Dziecka, opowiemy o Sponsorach lub przemilczymy ich udział w projekcie, jeśli takie będzie ich życzenie ;)

Koordynacja to podstawa, zatem wszystkie informacje znajdziecie w wydarzeniu, które powstało specjalnie w tym celu: #KlasykaDlaSmyka *klik*. W razie czego, zawsze można dopytać.


Na grupie znajdziecie:
* informacje dotyczące całej akcji,
* informacje o blogerach (oraz odnośniki do ich stron), którzy dołączyli jako ambasadorzy akcji,
* informacje o wydawnictwach, księgarniach i fundacjach, które zechcą wesprzeć projekt,
* zdjęcia książek, które będą w danym miesiącu przekazywane jednej placówce. Z wydarzenia będzie można je pobrać do swojego wpisu na blog.

W grupie można zadawać pytania, jeżeli takowe się pojawią.
W plikach grupy znajdziecie Regulamin, ale również pożyteczną garść wskazówek odnoszących się do zbiórki książek i samodzielnego kupowania pozycji w ramach Akcji. Możecie zorganizować zbiórkę w swoim miejscu pracy, na uczelni czy w szkole, Akcję możecie też wesprzeć samodzielnie. Pamiętajcie, że nie liczy się ilość, ale jakość, a każda książka to kroczek bliżej do rozczytania.

Razem możemy więcej, ale każdy z nas ma wielką moc, więc nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do Akcji już dziś :)  

Oczywiście książka nie jest lekiem na całe zło, ale wydaje mi się, że może śmiało startować do roli porządnego, wytrzymałego plasterka.

Kontakt do Organizatorów Akcji: socjopatka@socjopatka.pl albo rgabinek@gmail.com