poniedziałek, 20 lutego 2017

Tyle dobra... Akcja – reakcja – start!#KlasykaDlaSmyka - Akcja mająca na celu rozczytanie Milusińskich w Domach Dziecka - rusza pełną parą! Zobaczcie, ile dobra tu dobra. 

Kochani,

dziś ruszamy z Akcją #KlasykaDlaSmyka, o której opowiadałam Wam zaledwie kilka dni temu *tutaj* i bardzo się cieszę, że udało mi się  zarazić kilka osób pozytywną energią. #klasykadlasmyka


Zachęcam Was do poczytania na ten temat, ale w skrócie napiszę tu, o co w tym wszystkim chodzi. A stawka jest wysoka, bo walczymy o rozczytanie Milusińskich w Domach Dziecka! Naprawdę nie trzeba przenosić gór, żeby zrobić coś wielkiego  czasem wystarczy podrzucić kilka małych kamyczków. 

Każdy, absolutnie każdy może wspomóc tę Akcję. 


Najważniejsze informacje
o Akcji #KlasykaDlaSmyka


1. Akcja została zorganizowana przez Radosława Osińskiego z bloga www.osinskipoludzku.blogspot.com oraz Dagmarę Sobczak z bloga www.socjopatka.pl

2. Pierwsza edycja potrwa do końca kwietnia 2017 roku, a w tym czasie wspólnie wybierzemy kilka(naście? Oby!) placówek, do których wyślemy potężną dawkę niezwykłości  pakiety książek dla dzieci i młodzieży.

2. Akcja polega na zbiórce książek, które trafią do wybranych, zgłoszonych przez Czytelników (Ty również możesz wybrać) Dom Dziecka, do którego trafi jeden z pakietów. Koniecznie zostaw swoją propozycję w komentarzu pod tym wpisem. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 lutego.

3. Jak Ty możesz wesprzeć akcję?


  • Jeśli jesteś blogerem, możesz zostać ambasadorem i wspólnie z grupą pozytywnych duszyczek, szerzyć wieść o Akcji (na swoim swoim blogu/stronie) 20 dnia każdego miesiąca opublikujesz wpis (taki jak ten), w którym opowiesz o Akcji  dużo dobra, wielu wspaniałych ludzi, jest moc!
  • Jeśli jesteś Autorem książek dla dzieci, reprezentujesz Wydawnictwo, Fundację, Księgarnię możesz zostać sponsorem książek. Nie liczy się ilość, ale jakość, a o Twoim wkładzie w tę Akcję opowiemy na ponad 40 blogach! Chcesz zostać anonimowy? Nie ma problemu, uszanujemy Twoją decyzję :)
  • Jeśli jesteś dobrym człowieczkiem, który chce dostarczyć dzieciom radochy, to możesz: zostać sponsorem i samodzielnie kupić książki/książkę, jeśli posiadasz specjalne moce  pozyskać sponsora, a może jesteś świetnym organizatorem? Możesz zorganizować zbiórkę wśród rodziny, znajomych, w szkle, na uczelni, w pracy czy gdziekolwiek tylko dotrzesz :)
  • Jeśli masz ochotę, możesz udostępnić (na blogu/stronie/FB czy gdziekolwiek) plakat Akcji. 
Do pobrania tutaj *klik*

  • Jeśli nie masz pewności, zapraszam Cię do grupy, która powstała na FB - tu znajdziesz pliki, odpowiedzi na pytania, poznasz ambasadorów. Masz pytania? Pisz! Chętnie Cię powitamy! Zapraszamy o tu => puk, puk.
  • Jeśli masz jakikolwiek inny pomysł, chcesz wziąć udział w akcji (jako sponsor, ambasador, a może masz inną wizję?), chodzi Ci po głowie jakaś propozycja czy posiadasz magiczną recepturę na radochę  napisz do Dagi socjopatka@socjopatka.pl lub do Radka rgabinek@gmail.com.W tym miesiącu do wybranych Domów Dziecka trafi kilka pakietów książek. to niesamowite, że znalazło się tyle chętnych, którzy zechcieli podzielić się radością. Poznaj Sponsorów i spójrz, jaki cudeńka udało nam się  zebrać w tym miesiącu! Wszystkie książki są nowe, ponieważ chcemy dla Milusińskich tego, co najlepsze  tak specjalnie dla nich, z myślą o nich.


Pakiet nr 1 

Książki ufundowane przez Karolinę Mos z bloga Nasze BąbelkowoCudowności, nieprawdaż? Daj znać w komentarzu, który Dom Dziecka uciszyłby się z takiej przesyłki.Pakiet nr 2

 Gdzie dwie kobiety, tam jazgot, a gdzie ponad dwadzieścia, tam...? Odpowiedź jest jedna: pokaźny pakiet książek! Zbiórkę zorganizowała Magdalena Erbel z bloga Save The Magic Moments na facebookowej grupie "Przeczytaj i Podaj dalej": kochasz czytać? - zerknij koniecznie. Cieszę się, że mogłam tu dorzucić swoją cegiełkę  razem z innymi tworzy piękną, barwną mozaikę :) Pakiet nr 3

Książki zakupione przez Katarzynę Berską z bloga Yellow Pear za pieniądze przekazane przez anonimowego Sponsora. Do kogo powinna trafić ta paczucha?Pakiet nr 4

Paczka, która ucieszy najmłodszych czytelników. Książki od Asia Maja z bloga My na Swoim, która wraz ze swoją mamą zakupiły książeczki/kolorowanki/zeszyty do ćwiczeń dla mniejszych dzieci. Masz na oku taki Dom Dziecka? Zgłoś go koniecznie :)
Pakiet nr 5


Mnóstwo kolorowych, wartościowych cegiełek w jednym pakiecie! Magdalena Jurczyk ufundowała zestaw Alfreda Szklarskiego, Mariusz Grubiński jest odpowiedzialny za Małego Księcia, Agnieszka Banasik z Bocian drogę zgubił podarowała Opowieści z Narnii, Kamila A. Paszelke z Psychomologia również Opowieści z Narnii (je dołączymy do marcowego pakietu) i Karolcię, Zafascynowana życiem ufundowała Sposób na Alcybiadesa, Dzieci z Bullerbyn i Most do Terabithi, Anna Chomiak z Nieidealnaanna  14 bajek, legend, wierszy, w tym choćby wspaniały La Fontaine, Radosław Gabinek  Osiński po ludzku  dorzucił Trzech muszkieterów.Pakiet nr 6

Książki od Wydawnictwa Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, które pozyskała dla nas Małgorzata Śmiechowicz z bloga Matczyne Fanaberie 

Zaczęliśmy z przytupem, ale to dopiero początek. Grono wspaniałych ludzi zebrało się w jednym celu, by pomagać, po prostu. Pamiętaj! Możesz być tego częścią i być  Siewcą Radochy.
Tekst przeczytany?

Teraz zgłoś w komentarzu wybrany Dom Dziecka.

Jeśli masz ochotę/odczuwasz potrzebę/masz inny powód włącz się w Akcję #KlasykaDlaSmyka
Kontakt do Organizatorów:
socjopatka@socjopatka.pl albo rgabinek@gmail.com


Wspaniały, bajkowy wizerunek naszych Organizatorów (patrz 1 zdjęcie) jest zasługą Yummy Mummy Ideas <3

)