czwartek, 13 kwietnia 2017

W świątecznym klimacie "Świerszczyk" 7/2017

W całym "Świerszczyku" jest już pisankowo i zajączkowo. 
Kochani,
dziś ostatnia szansa na zdobycie świątecznego "Świerszczyka"! Jeśli jeszcze nie  poczuliście świątecznego klimatu, brakuje Wam pomysłów na zainteresowanie swojej pociechy  tradycją albo po prostu chcecie zachęcić ją do nauki pisania czy czytania – polowanie czas uskutecznić.

Dziś będzie krótko, ale na temat. Nadal pozostajemy pod czarem "Świerszczyka", a każde kolejne opowiadanie, wierszyk, historyjki z obrazkami zamiast słów i  ciekawostki przyjmujemy z ogromną radością. To już chyba małe uzależnienie, bo córa średnio trzy razy w tygodniu (po całkowitym wyeksploatowaniu poprzedniego numeru) pyta, kiedy będzie nowy i co teraz będzie, jakie będą te nowe opowieści, z czym tym razem będą obrazki i w co pogramy. Miliony pytań i jeszcze więcej radochy. 

Powiem Wam, że to jedna z lepszych form rozbudzania miłości do książek, czytania w ogóle, myślenia i kombinowania, jaka trafiła nam się w ostatnim czasie. Co ważne – wspólne posiedzenia przy świerszczykowym pisemku dają świetne efekty. Ewka rozpoznaje już prawie wszystkie litery, nieźle radzi sobie z krzyżówką, a jeszcze lepiej u niej ze spostrzegawczością – tak, wyszukiwanie konkretnych elementów wśród mnóstwa innych, to ostatnio lubi najbardziej. Jednak na samych poszukiwaniach nie poprzestajemy – do każdego obrazka córa układa opowieść, to świetna zabawa, a rysunki dają sporo możliwości."Świerszczyk" to nie tylko czytanie i pisanie, ale również liczenie. Działania  wciąż są u nas w magicznej strefie "nie wiem", ale jestem dobrej myśli – nie naciskam, nie wymagam, a zachęcam do podejmowania prób :) Myślę, że w tym temacie doskonale odnajdą się nieco starsze pociechy.

Ćwiczenia z myślenia to jednak nie tylko liczby, ale też labirynty lub zbiory podobnych elementów (tu mamy pisanki).  


Świerszczykowy Klub Książkowy rozhulał się na dobre. Do naszej kolekcji doszły kolejne kartoniki. Tym razem mamy do czynienia z Kwadratową Grą Osobową – niby te same kwadraciki, a jednak mamy nowe możliwości. W tym miejscu muszę wyznać, że moje dziecko mocno mnie zaskakuje, na każdym kroku. Matko kochana, czy Wy wiecie, na jakie szczegóły dzieci zwracają uwagę i jak wiele potrafią zapamiętać? Czyste szaleństwo. Czuję się pokonana i palmę pierwszeństwa, wielkie brawa oraz pełen szacun ślę w stronę mojej pięcilatki, która potrafi wyciągnąć z zakamarków umysłu takie informacje o ludziach i fikcyjnych bohaterach, na które ja nigdy nie zwróciłabym uwagi. A może zwróciłam, przez chwilę, ale mi to gdzieś uleciało?

Świetna gra!


Dziś zabieramy się za tekturowe pisanki, które zrobimy według instrukcji zawartej w Kolorowych Zabawach. Trzymajcie kciuki!

Na koniec przypominam, że ten numer dostaniecie jeszcze dziś, ponieważ...
... już od jutra pojawi się w kioskach nowy numer w iście operowym klimacie. "Świerszczyka" znajdziecie w kioskach, salonikach prasowych i np. w dużych marketach. Zawsze jednak możecie skusić się na prenumeratę, a dodatkowo przemyśleć opcję z książeczką. Zerknijcie, bo propozycje "poczytanek" dla najmłodszych są wyśmienite :) O numerze opowiem Wam dokładniej za jakiś czas.

Prenumerat zamówicie TUTAJ.
Ach, zapomniałabym o bardzo ważnej sprawie! Otóż na Facebooku powstała strona, która jest maksymalnie naszpikowana inspirującymi treściami! 

 Klik
Odwiedź profil!
Czytanie lubi dzieci to najnowszy projekt "Świerszczyka" i kolejna wspaniała propozycja na rozczytanie najmłodszych. Znajdziecie tu całe mnóstwo wskazówek dotyczących czytania, propozycje lektur, które warto podsunąć małemu czytelnikowi, sposoby na zaszczepienie miłości do słowa pisanego i... zresztą sprawdźcie. To doskonałe miejsce dla rodziców, którzy chcą wciągnąć dziecko w magiczny świat opowieści, a przy tym świetnie się bawić! Wszystkie wpisy mają rekomendację magazynu "Świerszczyk". Jak widać redakcja nie próżnuje, a czasopismo wciąż idzie z duchem czasu!


Nie było jednak tak krótko, jak zakładam, ale obstaję przy tym, że było na temat. Odsyłam Was również do pozostałych świerszczykowych wpisów na blogu :) Świerszczyk dla dzieci


Ściskam mocno.
Czytająca Wiedźma Marzena