poniedziałek, 12 czerwca 2017

Woluminy. Głos książki: I Ty możesz zostać Superbohaterem!


"Woluminy. Głos książki" to wspaniały projekt - odważna akcja promocji czytelnictwa, do której może przystąpić każdy. Tak, zgadza się, Ty też możesz zostać Superbohaterem!
Ludzie mnie zawsze zaskakują i, co chyba cieszy najbardziej, często robią to w bardzo pozytywny sposób. Do grona takich pozytywnie zakręconych osób, które robią coś dobrego, a dodatkowo zarażają swoim optymistycznym podejściem do sprawy, należy Zuzanna Gajewska. Zuza jest właścicielką bloga Szufladopółka, którą śledzę już od dawna z niezmiennym zainteresowaniem. Ta kobieta zaskakuje mnie jednak na każdym kroku, raz za razem udowadniając, że zawsze można zrobić więcej.

Woluminy. Głos książki"Woluminy. Głos książki" to wspaniały projekt, który niesie ze sobą ogrom pozytywnych emocji. To wyzwanie, zachęta, to coś wielkiego. Otóż, Moi Drodzy, możecie odkryć w sobie uśpione instynkty, a promując czytelnictwo, zyskać wdzięczne miano Superbohatera! 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie musicie szukać wyjątkowej okazji do tego, by zaprezentować swoje supermoce. Superbohater walczy z nudą, a ta atakuje nas przecież na każdym kroki: w poczekalni, na przystanku, w pociągu, na plaży, w kolejce i poza kolejką  wszędzie, absolutnie w każdym miejscu znajdzie się ktoś, kogo dopadła ta paskuda i kto czeka na ratunek!

Poczytaj, udokumentuj, zarażaj, zostań Superbohaterem!
Uwaga! Oczywiście nie musisz przeczytać na głos całej książki :)Wiadomo, że niektórym brakuje odwagi, ale to wcale nie stoi na przeszkodzie, by włączyć się w akcję. Czytacie w miejscach publicznych? Jeśli tak, to już dziś możecie zostać Pomocnikiem Superbohatera.

Jakie zadania należą do Pomocnika? Promuje on czytelnictwo, pokazując się z książką wszędzie  tak, dobrze widzicie. Dodatkowo dokumentuje swoje poczynania, a przy tym zaraża kolejne osoby!Jest jeszcze jedna opcja  walka z nudą może przybrać różne oblicza. Ostatnia metoda promowania czytelnictwa, zaproponowana przez Zuzannę, przeznaczona jest dla domatorów. Nawet w trybie stacjonarnym, bez opuszczania wygodnego fotela, możesz zrobić coś dobrego! Możecie wcielić się w rolę siewcy dobrych wiadomości, informując o akcji "Woluminy. Głos książki".

Zależy Wam na zabiciu nudy, chcecie ratować ludzkie umysły, tchnąć w czyjeś życie odrobinę radości? Książki dają mnóstwo możliwości, a Wy może dać głos książkom! Odgońcie nudę, otwórzcie ludziom oczy na nowe sposoby spędzania "wolnego" czasu, tego, który poświęcają na bezwolne gapienie się w ścianę.  

O książkach czytanych w ramach akcji


Biorąc udział w akcji, możecie czytać te książki, na które macie ochotę. Ważna jest autentyczność, a wiadomo, że nie z każdą książką Wam do twarzy. Woluminy. Głos książki upraszają o wybieranie książek, które zostały wydane przez Partnerów naszej akcji. Wydawnictwa te wyrażają zgodę na publiczne czytanie ich książek. 

Ale! Jeśli nie macie w biblioteczce żadnej książki partnerującego Wydawcy, możecie bez skrępowania z Domeny publicznej oraz Wolnych lektur. Na pewno znajdziecie na tych stronach coś, co Was zainteresuje.
 

Szczerze zachęcam Was do przyjrzenia się bliżej "Woluminom". 

Zerknijcie tu koniecznie:
Jeśli zdecydujecie się zostać Ambasadoremakcji, na jej potrzeby nazwanym Pomocnikiem lub wesprzeć akcję w inny sposób napisz do Zuzanny na: