wtorek, 7 kwietnia 2020

Czas na debiut: konkurs "Popisz się talentem" 2020Czas na twórczą aktywność jest właśnie teraz.
Młody Pisarzu, czas na debiut! 
Inicjatywa Nowej Ery znana pod nazwą "Popisz się talentem" jest mi bardzo bliska; odkąd wydawnictwo zdecydowało się na ruszenie z tym niezwykłym konkursem, czekam na niego z utęsknieniem. To wspaniały sposób na rozruszanie młodych umysłów, wzniesienie kreatywności na wyżyny i radosne rozpisanie. A przy tym, co mocno ekscytuje, to w końcu możliwość zadebiutowania w prawdziwej książce!

Kilka dni temu ruszyła trzecia edycja tego ogólnopolskiego konkursu literackiego, w którym mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. "Popisz się talentem" to obecnie największy tego typu konkurs w naszym kraju, o czym świadczy liczba nadesłanych opowiadań oraz wyłonionych laureatów, bowiem już 85 uzdolnionych dzieciaków zadebiutowało w prawdziwej książce (swoją drogą te książki są cudownie wydane)! Niesamowicie cieszy też fakt, że cały dochód ze sprzedaży pokonkursowego cudeńka Wydawca przeznacza na cele charytatywne; w tym roku wsparcie otrzyma organizacja działająca na rzecz zwierząt.


Szczypta na zachętę


Warto zaznaczyć, że udział w konkursie jest BEZPŁATNY. Z kolei nagroda wbija w fotel, bowiem młodzi pisarze (laureaci konkursu) zadebiutują w książce; ich opowieści  porządnie zredagowane i odpowiednio oprawione wspaniałymi ilustracjami  złożą się na pokonkursowe cudeńko (z ogólnokrajową dystrybucją)! 

Zadanie konkursowe gwarantuje kawał dobrej zabawy i ogromne możliwości popisania się talentem. W tym roku organizatorzy postanowili oddać głos zwierzętom. Ciekawi jesteście, co też zwierzaki mają do powiedzenia? Z pewnością Wasze pociechy dostarczą odpowiedzi na to pytanie.

W konkursowym jury zasiadają sami fajni ludzie: Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk), Wojciech Widłak (pisarz dziecięcy) i Rafał Witek (pisarz dziecięcy). To właśnie w im powierzymy okropnie trudne zadanie  będą musieli wybrać najlepsze opowieści (wierzę, że podołają).

Nadesłane prace podzielone będą na dwie grupy wiekowe:
  •  I-IV klasa,
  •  V-VIII klasa. 


Tym razem wybierzemy aż 30 laureatów, których prace złożą się na pokonkursową książkę. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy potwierdzające ich sukces. Placówkom, z których pochodzą laureaci, przyznamy certyfikat „Szkoła wspierająca talenty”. 

Termin nadsyłania prac to 26 kwietnia 2020, zaś ogłoszenie wyników nastąp 4 czerwca 2020.
KonkretyWszelkie szczegóły (i bardziej sprecyzowane warunki uczestnictwa w konkursie) znajdziecie na stronie Wydawcy; zachęcam Was do podsunięcia dzieciom informacji o tej inicjatywie, ponieważ to niesamowita przygoda i z pewnością bardzo ważne doświadczenie na drodze do literackiej sławy. Warunki wystartowania w zabawie nie są skomplikowane, a temat opowieści jest moim zdaniem niesamowity, bo kto nie lubi zwierzaków? Poza tym można tu bezkarnie zaszaleć i puścić wodze fantazji.
Mam nadzieję, że zachęcicie swoje dzieciaki do działania, a kto wie, może zadebiutują jeszcze w tym roku? Moje osobiste dziecię na pewno zmotywuję do podjęcia takiego wyzwania. Trzymam mocno kciuki!