sobota, 25 września 2021

Zapowiedź! Najnowsze przygody sympatycznej rodzinki: Tomasz Stochmal "Mataszkowie wśród skał Ojcowa"

 


Pod patronatem medialnym Matki Puchatki


Moi Drodzy Mali i Duzi, mam przyjemność ogłosić, że siódma część przesympatycznej rodziny Mataszków jest już dostępna! Wkrótce opowiem Wam więcej o tej książce, a już teraz zachęcam do zapoznania się z opisem Wydawcy (z niewielkim fragmentem) i... zarezerwowania dłuższej chwili na lekturę. Będzie się działo!

W książce znajdziecie ilustracje Pauliny Lewandowskiej.


Opis Wydawcy

Piękna przyroda: JASKINIE, SKAŁY, LASY I RZEKA obok starych zamków i młynów. MATASZKOWIE odwiedzają Ojcowski Park Narodowy i próbują rozwiązać tajemnicę starej notatki związanej ze skarbem powstańców styczniowych z 1863 roku. Nie jest to łatwe, a bywa i niebezpieczne – ktoś próbuje uprzedzić MATASZKÓW…

***

Wujek, przy asyście brata zaczął powoli opuszczać się w głąb studni. Poza latarką czołową miał także zwykłą, ręczną, którą oświetlał sobie ściany studni. Dawne ujęcie wody było nietypowe, bo wykonane nie z cegły, lecz z kamienia, podobnie jak cały zamek. Nic dziwnego, na tych terenach kamienia do budowy było pod dostatkiem, nie trzeba było dawniej zakładać cegielni. Powoli oglądał, niemalże centymetr po centymetrze ściany studni, szukając jakichś wskazówek, ale przede wszystkim skrytki. Jak samotny wędrowiec, siedzący na kamieniu nad wodą… Pomysł Mataszka był dobry, koniecznie trzeba sprawdzić ten trop. Co z tego, że nie było tu ani framugi, ani fortepianu? Nie mieli punktu zaczepienia, a skoro pojawiła się możliwość penetracji studni, to… Nagle zatrzymał wzrok, wpatrując się w jeden z kamieni. Wokół niego fuga była jakby trochę ukruszona, ale najciekawszy był napis wyryty na kamieniu: 1863. Wujkowi mocniej zabiło serce. Wyjął scyzoryk i spróbował wydobyć kamień. (...)
Koniecznie sprawdźcie pozostałe części i poznajcie bliżej Autora!


Linki niezbędne:
Strona internetowa: Mataszkowie
Instagram Autora: Tomasz Stochmal (polecam – magiczna Polska!)

I ważna sprawa: książkę możecie nabyć już dziś w bardzo przyjemnej cenie => sprawdź ofertę.