czwartek, 9 kwietnia 2020

Konkurs pozytywnie zakręcony 7 po 5


Sprawdzimy, czy dacie radę mnie zaskoczyć? Czekam na pozytywnie zakręconych śmiałków!
Nigdy nie myślałam, że zacznę wpis od słów "starzeję się", ale wychodzi na to, że już młodsza nie będę, więc czas spojrzeć prawdzie w oczy, zacisnąć poślady i  zrobić coś dobrego w tym swoim życiu – nieco się odgracić, czemu niewątpliwie sprzyja zamknięcie w domku i fakt, że trochę mnie rozsadza od środka ta cała energia, która kumuluje się już od dłuższego czasu. W tym miejscu dochodzimy do sedna, jak ja w końcu dotarłam do moich regałów, z których wygrzebałam te książki, do jakich nie wrócę: tych magazynowanych dłuższą chwilę i przez krótki czas, tych nieczytanych i niekochanych, ale też tych lubianych, które chciałabym po prostu puścić dalej. Może będę tego kiedyś żałować, ale póki jestem zdecydowana – idę za ciosem!

Nie będę oczywiście ściemniać, że nie mam w tym żadnego interesu, bo przyznaję, że robię miejsce na nowe egzemplarze (plany zakupowe już są, czekam tylko na trochę lepsze czasy). Wiadomo, że regały nie są z gumy, puste przestrzenie już dawno odeszły w niepamięć, a poza tym... tak jakoś przyjemniej się człowiekowi robi na sercu, kiedy czuje, że walczy z nałogiem.

W każdym razie postanowiłam zrobić też coś fajnego dla Was! Książki chciałam początkowo sprzedawać, ale myślę, że szkoda moich nerwów i czasu na obrót papierami, tym bardziej że wszyscy porządne zapasy zrobili już w ostatnim czasie, a poza tym zbliża się lato, więc palić w kominku nie trzeba. Zaznaczam jednak, że nie wnikam, do jakich niecnych planów ich użyjecie. Nie chcę wiedzieć! Ważniejsze jest to, że wszystkie widoczne na zdjęciach książki są do zdobycia; przez cały tydzień będziemy szaleć z tymi egzemplarzami, wymieniać, kombinować i dużo się przy tym uśmiechać – mam taką nadzieję!

Na Facebooku pytałam, czy wolicie opcję 7 książek dla 5 osób, czy może 5 książek dla 7 czytelników. Wygrała ta druga, co cieszy, bo więcej ludzików będzie miało radochę. Zastanawiałam się, w jaki sposób rozparcelować te nagrody, by każdy był zadowolony. Oczywiście żadna metoda nie wydaje się idealna, bo chciałabym, by każdy coś zgarnął, przygarnął, ale to niestety nie wchodzi w grę, postanowiłam zatem, że tym razem twarda będę i nieugięta – na określonych pakietach skończę (prawie).

Przejdźmy do rzeczy: czego tym razem od Was chcę?

Regulamin konkursu


1. Organizatorem konkursu jestem ja – właścicielka bloga Matka Puchatka, której chyba brak ostatnio mocnych wrażeń, a nagrody pochodzą z mojej osobistej biblioteczki – nie są to zatem książki pachnące nowością księgarnianych półek, ale! syfu Wam nie wciskam.

2. Książki zostały podzielone na 7 paczek po 5 sztuk każda, zatem wygrywa aż 7 osób – po jednej na każdy dzień tygodnia, począwszy od 09-04-2020, a skończywszy na 16-04-2020 roku. Jedna osoba może zdobyć tylko jeden komplet. Jedna osoba będzie wybierana każdego dnia (pierwsza 10-04-2020, a ostatnia 16-04-2020; zabawę kończymy właśnie 16-04-2020 o godz. 18.00) zawsze ok. 21.30.

3. Nagrody wyglądają tak:
Klikając na zdjęcie, zobaczycie je w nieco większym rozmiarze; uprzedzając pytania, to zdjęcia bez filtrów, obróbki – łyse takie, naturszczyki. Do każdego pakietu coś tam wrzucę – mikrododatek jakiś.

4. Zasady działania są proste, ale tylko na początku. Wybieracie jeden z powyższych zestawów (dajcie znać, który to) i wykonujecie zadanie konkursowe - dajecie z siebie wszystko. Efekty zostawiacie w komentarzu na blogu.  Konkurs toczy się jednocześnie tu i na Facebooku, ale proszę, nie dublujcie wpisów.

5. Zadanie konkursowe, czyli jak zwykle będzie różnorodnie, ale z założeniem, że każda realizacja ma taką samą moc jak inna – nie faworyzuję żadnego wyboru (po prostu nie lubię nudy).

Zadanie konkursowe: zaskocz mnie!

Forma i wykonanie dowolne, zrozumienie tematu wedle  własnego zaawansowania głupawki (czy czego tam chcecie). Realizacja nie musi zahaczać o czytelnicze motywy – nie samą książką człowiek żyje (podobno, tak mówią).

Co będzie oceniane? Liczę na czyste szaleństwo, a wiem, że od pewnego czasu kumuluje się w Was ogromna energia, która nie ma ujścia, zatem teraz będzie okazja, by dać upust swoim szaleństwom. Bawcie się tym tematem, ZASKAKUJCIE, ale z umiarem, bowiem można (nie trzeba) dodać tylko dwie odpowiedzi (każda w osobnym komentarzu). Przekraczajcie granice, ale nie dobrego smaku.

Każda odpowiedź będzie brana pod uwagę każdego dnia konkursu. Wybór będzie czysto subiektywny, ale obiecuję, że jeśli naprawdę dam się zaskoczyć, to nagroda leci do Was.

6. Każdego dnia wybieram jedną osobę (ok. 21.30), której imię + nazwisko / pseudonim opublikuję u dołu tego wpisu na blogu (aktualizacja) oraz na profilu FB we wpisie konkursowym (komentarz). 

7. Wybraniec ma niecałą dobę na zgłoszenie się po nagrodę (będę Was oznaczać), ale... tu zaczyna się jazda. Podeślę wtedy zwycięzcy listę kilku książek, a on może wymienić dwie ze swojego zestawu na dwie z listy. Taka mała, ale myślę, że przyjemna modyfikacja. 

Nie musicie wymieniać żadnej książki z wygranego pakietu.

7. Kiedy już wszystko jasne – wymienione – uzgodnione – podajecie mi nr swojego paczkomatu, e-mail oraz nr telefonu. Jeśli naprawdę nie ma możliwości odbioru w ten sposób, będziecie musieli poczekać na wysyłkę trochę dłużej (postaram się ogarnąć kuriera, a może już poczta będzie bezpieczna)? Tu ładnie proszę o zrozumienie, z pewnością nic Wam nie przepadnie. Wysyłkę postaram się ogarnąć jak najszybciej, a jej koszt leży po mojej stronie. 

8. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziecie na blogu (Polityka prywatności).9. Oświadczam, że konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani prowadzony przez serwis facebook.com ani z nim związany. Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania Organizatora oraz żadnych konsekwencji przeprowadzania konkursu na łamach serwisu.


***


Będzie mi bardzo miło, jeśli:
* udostępnicie ten post (obok serduszka na dole znajduje się opcja "udostępnij",
* zaprosicie do zabawy znajomych (jakkolwiek dacie im znać).
-----------------------------------------
Trzymam za Was kciuki i już nie mogę się doczekać Waszych odpowiedzi <3

Wszelkie pytania, które się pojawią, zamieszczajcie w komentarzach.


WYNIKI

10.04.2020 – zestaw nr 6 – Kinga Jurczyk 
11.04.2020 – zestaw nr 5 – Kasia Kądziela
12.04.2020 – zestaw nr 7 – Kinga Salamon
13.04.2020 – zestaw nr 3 – Ewelina Wieczorek
14.04.2020 – zestaw nr 4 – Janusz Górski
15.04.2020 – zestaw nr 1 – Mateusz Wąsik
16.04.2020 –zestaw nr 2 – ................................