O Matce Puchatce

Blog Matka Puchatka aktywowałam w październiku 2015 roku. Nie zdążyłam, co prawda, podbić jeszcze sieci i wstrząsnąć posadami internetowego świata, jednak mam grono stałych i aktywnych Czytelników, które powiększa się każdego dnia. Jestem na dobrej drodze.

Blog rozwija się razem ze mną. Pierwotnie zamierzałam publikować tu jedynie wpisy o życiu Matki, co miało obejmować szeroko pojętą tematykę parentingową. Treści miały również zahaczać o moją puszystość – ta Puchatka we mnie chciała opowiedzieć o swojej walce z kilogramami, podzielić się zdrowym przepisem czy dobrą radą, a może zachęcić do zmiany stylu życia, zainspirować? 

Wiadomo, że życie wszystko szybko weryfikuje, dlatego dziś Matka Puchatka to blog literacki (książkowy) z niewielkim dodatkiem kulinarnym.


Jestem przekonana o tym, że Matka to nie tylko kobieta, która ma dziecko, to również ta, która ma hobby i mnóstwo pomysłów, która codziennie walczy z organizacją, gotuje, pracuje i ma swoje do powiedzenia. Nie potrafię być tylko mamą, po prostu. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że na coś trzeba się w końcu zdecydować – stawiam zatem na książki i smak.


Skąd te zmiany? Oto prosta odpowiedź.
Fot. Magdalena Mizera
Jestem mamą (córka wywróciła mój świat do góry nogami), żoną (chyba już do tej roli przywykłam), właścicielką wielkiego owczarka niemieckiego, który zostawia ogromne ilości kłębów puchatej sierści i kudłatego świniaka morskiego.

Lubię czytać i chętnie oddaję się tej przyjemności, kiedy tylko mam chwilę dla siebie. Uwielbiam podróżować, błądzić po lesie (dosłownie, bo zmysł orientacji u mnie znikomy), bazgrać po ścianach... Sporo czasu spędzam w kuchni, eksperymentując. Często wprowadzam moje szalone pomysły w życie, kreatywnie, metodą prób i błędów.

Od lipca 2017 roku mam ogromną przyjemność współtworzyć magazyn dla Twórców w sieci. "Blogostrefa. Jedyne takie czasopismo dla blogerów" to innowacyjny projekt, który już teraz zadowala szelestem papieru. Cieszę się, że mogę być częścią czegoś tak wielkiego.


Sprawdź naszą stronę => klik.

We wrześniu 2017 roku wróciłam na etat: prowadziłam zajęcia rewalidacyjne, czytałam dzieciom i zachęcałam je do samodzielnego odkrywania nowych literackich światów. Pracowałam w szkole (szkołach) i naprawdę dobrze mi z tym było. To świetna zabawa, ale przede wszystkim ogromne wyzwanie i... ciekawa przygoda.

Niestety, w styczniu 2019 roku zdiagnozowano u mojej córki ostrą białaczkę limfoblastyczną, której wciąż stawiamy czoła. Kilka spędzonych w szpitalu miesięcy skutecznie uniemożliwiło mi zajmowanie się blogiem – inne sprawy przejęły moją codzienność. Choroba wymusiła na mnie konieczność zrezygnowania z pracy (przynajmniej na jakiś czas), zatem od października jestem znów mamą na pełny etat.Co nieco na temat znajdziecie w mocno osobistym wpisie => TO zawsze dzieje się gdzieś daleko, u kogoś, poza nami.Licencjat (2007): ukończona polonistka (nauczanie języka polskiego) w Kolegium Nauczycielskim. Pracowałam jako nauczyciel przeszło dwa lata, obecnie udzielam korepetycji z języka polskiego.

Magister (2009): studia uzupełniające magisterskie – specjalność: edytorstwo – ukończone na  Uniwersytecie Wrocławskim. Na co dzień pracuję ze słowem pisanym: korekty i wszelkie prace edytorskie na prywatnych publikacjach (m.in. pracach magisterskich, opowiadaniach czy artykułach), dodatkowo tworzę przeróżne teksty użytkowe.
  
Studia podyplomowe (2012): ukończone na Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Posłuchałam głosu serducha i dzielnie kształciłam się w surdopedagogice – mogę pracować z osobami niesłyszącymi, co wykorzystuję w pracy. Niestety mój migowy jest na razie komunikatywny, jednak dokształcam się w domowych warunkach, a przy okazji zarażam dzieciaki miganiem – kółko języka migowego zrobiło wśród moich uczniów furorę. Poniżej efekt spontanicznej akcji świątecznej.


Gościnnie: